OZ Bajkslava

Rodinný cyklistický park Kamzík

Prinášame super spávu pre všetkých priaznivcov cyklistiky!

V priebehu zimného obdobia sa podarilo spojiť  občianske združenia Bajkslava, Karpaty kids, Detský športový klub a jednu obchodnú spoločnosť Bajkula pre podporu realizácie projektu Rodinného cyklistického parku Kamzík.

Park by sa nachádzal v blízkosti už existujúcej cyklistickej infraštruktúry v lokalite Kamzík, ktorú by svojim charakterom veľmi vhodne dopĺňal svojim zameraním na rodinné športové aktivity. Všetky jeho prvky sú dizajnované na rozvíjanie zručností jazdy na bicykli pre najmenších obyvateľov mesta Bratislava tak, aby pri ich rozvíjaní mohli tráviť čas spolu s ostatnými staršími členmi rodiny.

V súčasnosti máme spracovanú architektonickú štúdiu projektu, ktorú sme prezentovali súčasným vlastníkom dotknutých pozemkov. Všetci vyjadrili s realizáciou projektu súhlas.

Pri jeho realizácii sme pripravení postupovať koordinovane a efektívne tak, aby športovisko bolo čo najskôr funkčné a často využívané v súlade s jeho účelom. Následne sme pripravení spolupracovať aj pri jeho prevádzke a údržbe. Spojenie síl viacerých aktívnych subjektov dáva nádej nie len na zmysluplné využitie pozemku po prestavbe, ale aj na jeho efektívnu prevádzku po dokončení.

Pripájame vizualizáciu z architektonickej štúdie, ktorú spracovala renomovaná dizajnérska spoločnosť zo Slovenska BikeIng, s.r.o.

Partneri projektu